• Skaistas pagasts svin svētkus ar dziesmām, dejām un svētku prieku

    Skaistas pagasts šogad svin ievērojamu notikumu. Tieši pirms simts gadiem – 1925. gadā – mūsu pagasts ieguva jaunu nosaukumu – no Izabelinas kļuva par Skaistu. Pirmie dokumentētie vēstures avoti liecina, ka pagasts pastāv jau kopš 1861. gada. Tas nozīmē, ka šogad tas lepojas ar 164 gadu bagātu vēsturi. Šis notikums ir svarīga liecība tam, kā laiki mainās, bet mūsu saknes turpina augt dziļi šajā zemē. Tā nebija tikai nosaukuma maiņa – tā bija pārliecība, ka mēs ejam savu ceļu kā latviska, stipra un pašpietiekama tauta. Vārds "Skaista" šodien šķiet tik precīzs – jo apkārt ir skaista daba, skaisti cilvēki un skaists darbs, ko mēs katrs darām savās mājās. Mūsu pagasts ir īpašs – ar Dridža ezera dziļumu, Sivera krastu plašumu, un to mieru, ko sniedz Latgales ainava. Mēs dzīvojam vietā, kur ezeri atspoguļo debesis, un kur paaudzes ir spējušas saglabāt cieņu pret zemi, vienam pret otru un vēsturi.

    Lasīt
  • Mani iespaidi kantrimūzikas festivālā Kalniešos

    Iepriecina, ka festivāla ietvaros varēja ne tikai baudīt mūziku, bet arī redzēt milzīgu daudzumu motociklu, un pat pavizināties! Lieta tāda, ka festivālā piedalījās vairāki motoklubi. Bija viesi no Igaunijas pilsētas Pērnavas, kuri jau nosvinējuši sava motokluba “Karnataja HC” 25 gadu jubileju. Viens no motokluba organizatoriem un dalībniekiem labprāt dalījās savos iespaidos. Pēc viņa teiktā festivāls noritēja lieliski! Izdevās izklaidēt apmeklētājus par visiem simt procentiem!

    Lasīt
  • “Katrs karavīrs ir pelnījis mieru”- kāpēc Tālis Ešmits meklē kritušos karavīrus

    Aizvadītajās brīvdienās Krāslavā un Priedainē notika meklēšanas darbi, kuru mērķis - atrast un pārapbedīt Otrā pasaules kara laikā kritušo karavīru mirstīgās atliekas. Viens no šo ekspedīciju dalībniekiem bija Tālis Ešmits — brīvprātīgais, vēsturnieks-entuziasts, kritušo karavīru meklēšanas vienību dalībnieks, biedrības “Leģenda” vadītājs, kurš karavīru likteņu meklējumiem veltījis daudzus gadus. Sarunā ar Tāli - par motivāciju turpināt meklējumus, izaicinājumiem un grūtībām, kā arī par darba garīgo pusi.

    Lasīt
  • Skroderdienas Krāslavā: Blaumaņa gars dzīvo arī šodien

    Vasara Latvijā nav iedomājama bez “Skroderdienām Silmačos” – tautā iemīļotā Rūdolfa Blaumaņa luga gadu no gada atdzimst arvien jaunās interpretācijās. Šī tradīcija kļuvusi par neatņemamu kultūras dzīves sastāvdaļu, un arī šogad tā priecēja skatītājus Krāslavā – pilsētā, kurā teātra gars satiekas ar Daugavas krastu mieru un Jāņu gaidīšanas burvību.

    Lasīt
  • Vasaras saulgriežos muzejā “Andrupenes lauku sēta”

    21. jūnija rītā devāmies uz vienu no Latviskās dzīvesziņas festivāla "Tiekamies Vasaras saulgriežos!" notikumu muzejā “Andrupenes lauku sēta”. Kuplo dalībnieku pulku jau gaidīja čaklu roku sarūpēts ziedu un zāļu “ugunskurs” - visi ēdami augi. Muzeja novadpētniece Evija Maļkeviča-Grundele pastāstīja par katru augu, tos varēja pasmaržot un nogaršot. Bet pirms tam bija jānoklausās drošības instrukcija par to, kā jāuzvedas pļavā, lai nenodarītu pāri ne sev, ne augiem, ne dzīvajām radībiņām.

    Lasīt
  • Sezonas atklāšana Grāveru estrādē

    Aizvadītajās brīvdienās Grāveru estrāde, kas atrodas gleznainā ezera krastā, uzņēma viesus. Te notika ilgi gaidītā brīvdabas estrādes vasaras sezonas atklāšana, kas pulcēja radošos kolektīvus no Andrupenes, Dagdas un Ķepovas. Neskatoties uz nelielo publikas skaitu, atmosfēra bija silta, prieka un neviltota mākslinieku entuziasma pilna.

    Lasīt
  • Irita Slavinska demonstrē drošu glābšanas vesti.

    Drošība pie/uz ūdens

    Jau vēstījām, ka Krāslavā, Zirga ezerā notika VUGD Krāslavas daļas nodarbības uz ūdens - cilvēku glābšana, izmantojot Hanzas dēli, laivu un citu aprīkojumu. Tika pārbaudīti dažādi paņēmieni, kā labāk palīdzēt nelaimē nonākušajiem.

    Lasīt
  • Andrupenes šūpulī auklētais

    Aizvadītās sestdienas rīta pusē laika apstākļi nemaz nevilināja ceļojumā. Tomēr pasākumu “Amatu talka” muzejā “Andrupenes lauku sēta”, garām laist nevarēja. Un, tavu brīnumu, tieši pasākuma atklāšanas brīdī uzspīdēja saulīte un vējš aizpūta lietus mākoņus. Tur es iepazinos ar īpašiem cilvēkiem – viens no viņiem – Jāzeps Podnieks, dzimis Libiņu sādžā, no kurienes uz augstāko vietu Andrupenē pārvesta viņa dzimtā māja un pēc viensētas prototipa vēlāk izveidots muzejs.

    Lasīt