Ziemassvētku tirdziņi mūsu skaistajā pilsētiņā kļuvuši par parastu parādību, par ko jāpateicas “Kruoslovys amatnīku bruolistei”. Vēl viens zīmīgs piemērs, kad ar daudzu cilvēku pūliņiem dzimst īsti svētki, kur galvenie saimnieki ir radoši cilvēki — mākslinieki, amatnieki, komersanti, pašdarbnieki un fotogrāfi. Starp daudziem apmeklētājiem man izdevās redzēt gan pilsētnieku, gan laucinieku ģimenes. Visus (pieaugušos un bērnus) te gaidīja jaungada pārsteigumi.
Ar lētām Ķīnas plašā patēriņa precēm tagad nevienu nepārsteigsi, bet kultūras namā tika piedāvātas pārsvarā ekskluzīvas preces, un katrs darinājums bija meis-tara sirds sasildīts. Lūk, atzītā māksliniece Maija Šuļga piedāvā pēc izvēles dāmu rotas, cepurītes, suvenīrus. Keramiķi ar starptautisko atzinību Valdis un Olga Pauliņi kā parasti piesaista tirdziņa viesus ar humoru un labestību. Keramikas izstrādājumu plašajā klāstā vienmēr var atrast dāvanu jebkuram gadījumam. Te ir vāzes, trauki, lādītes, svilpītes.... Vaska sveces, eglītes un čiekuri no Aulejas, pinumi no Kombuļiem un Daugavpils, apsveikuma atklātnes no Indras, vai tad visu pārskaitīsi.
Visas pazīstamas sejas! Bet, lūk, arī svešiniece Anita Jurkeviča no Daugavpils. Krāslavas tirdziņā viņa piedāvā Adventes vainagus, pītos izstrādājumus, izmantojot kārklu lūkas un... bērzu zariņus. Tas patiešām ir pārsteigums! Anita atzīstas, ka sen draudzējas ar Valdi un Olgu Pauliņiem, tāpēc vienmēr ir Krāslavas komercjaunumu lietas kursā. Kontaktēšanos ar interesantiem cilvēkiem prasmīgā meistare vērtē kā tirdzniecības panākumu.
Otrais tirdziņa jaunums ir papildinājums Krāslavas gleznotāju kuplajā saimē. Jeļena pozēja, mazliet samulsusi, un pastāstīja: “Esmu dzimusi Zilupē, kur pabeidzu mākslas skolu, tālāk sekoja augstskola un interjera dizainera diploms. Apprecējos ar krāslavieti Vladimiru Blusu.”
Pilsēta viņai ļoti patīk, te viegli elpot, gribas pievērsties jaunradei. Pirmo reizi piedāvā savus darbus tirdziņā, un es novēlēju Jeļenai veiksmi.
Kādi var būt Ziemassvētki bez piparkūkām! Foajē divas firmas — “Krāslava D” un “M. Dorožko” — ne tikai piedāvāja saldo Jaungada sortimentu plašā izvēlē, bet arī mācīja, kā izrotāt cepumus. Zemnieku saimniecība “Kurmīši” cienāja visus ar aromātisku tēju.
Darbojās Ziemassvētku fotoateljē, kur šoreiz radošo procesu vadīja Gunta Čižika. Viens dinamisks ģimenes fotokadrs tika arī man, protams, ar salona saimnieces atļauju. Bērniem strādāja radošās darbnīcas, par ko parūpējās Krāslavas Bērnu un jauniešu centrs un brīnumu radītājas Inga Pudnika un Julianna Moisejenkova. Un vēl bija svētku koncerts “Kad pēc piparkūkām zemeslode smaržo...”
Bija patīkami visiem.
Aleksejs GONČAROVS