Krāslavas kultūras namā apskatāma triju jaunu poļu mākslinieku, kas tikai sāk savu mākslas dzīvi — Magdalenas Kulešas - Fedkovičas, Pāvela Jasinska un Mihala Stonavska — gleznu izstāde.
Izstādes atklāšanā piedalījās Polijas republikas vēstniecības Latvijā Politikas un ekonomikas departamenta vadītājs Gzegožs Šopinskis ar delegāciju. Atklāšanas dienā izstādei bija negaidīti liela piekrišana, to apskatīja vairāk par pussimtu cilvēku. Līdz šim izstāde bija skatāma Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē, pēc tam sekoja Balvu novada muzejs, bet pēc mēnesi ilgas viesošanās Krāslavā tā ceļos uz Rīgu, kur būs izstādes noslēgums.
Vienā izstādē trīs autoru darbi, ļoti atšķirīgi un pilnīgi dažādi pēc tēmām un stila — tas bija liels izaicinājums fotomāksliniekam, Krāslavas Kultūras nama māksliniekam-noformētājam Anatolam Kauškalim: “nācās domāt, kā vienas izstādes ietvaros izvietot praktiski nesavienojamas lietas. Savukārt bagātīgi salona darbi un ļoti grūti sasaistāmi ar mūsdienu mākslas stila meklējumiem un risinājumiem, kas atspoguļo reālismu. Vēl virkne citu nianšu, tālab bija ļoti sarežģīti rast optimālu risinājumu, taču ilgu pārdomu rezultātā izdevās darbus izvietot tā, lai izstādes apmeklētāji katra autora mākslu uztvertu loģiski un saprastu, ko mākslinieks vēlējies pateikt. Izstāde ir liela, diemžēl vietas trūkuma dēļ kultūras namā nav iespējams parādīt pilnīgi visu ekspozīciju.”
Magdalena Kuleša - Fedkoviča ir dzimusi Zirardovā 1981. gadā, absolvējusi Valsts Tēlotājas mākslas liceju Nalenčovā, studējusi Krakovas Mākslas Akadēmijas Glezniecības fakultātē profesora Lešeka Mis-jaka darbnīcā un prof. Ježija Kucja animācijas filmu darbnīcā. Diplomu glezniecībā ieguva 2008. gadā. Viņa nodarbojas ar glezniecību, animācijas filmu, zīmējumu un grāmatu grafiku. Mākslinieces debija filmu žanrā — “Ceļojums uz Austrumiem” — tika demonstrēta vairākos festivālos Polijā, kā arī Kanādā, Japānā, Itālijā, Vācijā, Krievijā, Ukrainā, Serbijā, Čehijā. Piedalījusies vairākos plenēros un izstādēs Polijā un ārzemēs.
Pavels Jasinskis dzimis Polijā, Grodekā pie Dunajecas. Bērnība pagāja starp ezeriem un mežiem: no dienvidu puses pavisam tuvu Polijas Beskidu kalniem, bet no ziemeļu puses — netālu no Eiropas arhitektūras pērles Krakovas. P. Jasinskis absolvēja Tēlotājas mākslas liceja Novi Visničā Mākslas keramikas nodaļu, kā arī Pāvesta Teoloģijas Akadēmijas Krakovā Sakrālās mākslas - muzeju ekspozīcijas nodaļu. Ir vairāku Polijas fondu, kas atbalsta talantīgus jauniešus, stipendiāts, Eiropas programmas “Iniciatīva” dalībnieks. Darbus izstāda dažādās galerijās Polijā, Īrijā un Lielbritānijā.
Mihals Stonavskis dzimis 1984. gadā. Absolvējis Valsts Tēlotājas mākslas liceju Krakovā, iegūstot mākslinieka tehniķa profesiju izstāžu organizācijas specialitātē. 2004. gadā uzsāka studijas Krakovas Mākslas Akadēmijas Gleznošanas nodaļā. 2007. gadā saņēma prof. Sancenbaha stipendiju. 2010. gadā ieguva maģistra grādu prof. Lešeka Misjaka darbnīcā, saņemot Jana Mateiko Krakovas Mākslas Akadēmijās rektora medaļu par izciliem darbiem. Turpina studijas savā augstskolā, šobrīd ir 2. kursa doktorants. Piedalījies starptautiskajos mākslas projektos. Šogad Krakovas Mākslas Akadēmija pieteica viņa kandidatūru starptautiskajam konkursam SVEART (Saint Vincent European Art) — viņa darbi piedalīsies 27 Eiropas Savienības dalībvalstu jauno mākslinieku I biennālē.
Juris ROGA