Gada simbols, cūciņa, vārna, kas vēl?

Bērziņu pagasta rokdarbnieces “Ezerzemes” žurnālistu sagaidīja smaidīgas — viņām atkal ir ar ko lepoties. Šajā gadā ikviena rokdarbu pulciņa pamanāmākais atribūts, protams, ir čūska.

Arī Bērziņos sievietes darināja čūskas, dažām pat gadījies sastapt dabā tās, kuras mīt Latvijas reģionā, un viena sieviete pat padalījās savā pieredzē par šo tik- šanos. Jāsaka, neviena no uzrunātajām rokdarbniecēm neizrādīja lielu vēlmi tikties ar dzīvu rāpuli, bet, lūk, pašu rokām darināti skaisti suvenīri gan pašam patīk, gan citus priecē. Viena pat spilventiņam apvijusies — gulēt uz tā nesanāks, bet kā dekoratīvs rotājums ir labu labais.

Kaut kā šī gada sākumā rokdarbnieces velk uz dzīvām radībām. Kamēr apbrīnoju čūskas, kāda pateica priekša, ka citā telpā var aplūkot apaļīgu sivēntiņu no viegli pieejamiem materiāliem. Vai tā būtu krājkasīte? “Jā, jā, un naudiņa tur arī iebērta...” Skrēju skatīties, bet, ak, vai — piemānīja. Padomājis secināju, ka taisnību vien teikušas — savā ziņā sivēntiņā ir sabērta naudiņa, proti, zemīte, kurā iedēstīta puķīte. Vecie ļaudis vienmēr teikuši, ka valsts lielākā bagātība ir cilvēki un zeme.

Domīgs atgriezos pie rokdarbniecēm, kuras pa to laiku jau bija sagatavojušas neparastu foto modeli — vārnu, kura labi kalpos saimniecēm virtuvē. Ideju noskatījusi internetā rokdarbniece Larisa Meikšāne, tā visiem iepatikusies, un sievietes nolēmušas sašūt vairākas vārnas. Man fotografēšanai rādīja pirmo, izmēģinājuma eksemplāru. Vārnas vēderu piepildīja ar šallēm, kas bija pie rokas, lai neizskatās pavisam kārna un nomocīta. Saimnieces virtuvē vārnas vēderā būšot saimniecībā nepieciešamie plastikāta maisiņi, kurus var ērti izvilkt pa vienam.

Bērziņietes jau ir bijušas atbildes vizītē pie Svariņu rokdarbniecēm, un viņām tur ļoti iepaticies. Tikai žēl, ka starp ciematiem ir liels attālums un sabiedriskais transports nekursē tā, lai varētu tikties biežāk.

Juris ROGA