Itin bieži mūsu dzīvē galveno lomu spēlē viņa augstība gadījums. Tā pirms sešiem gadiem nejauša ie- pazīšanās lidmašīnā kalpoja par draudzības sākumu starp Andreju un Ņinu Gorgociem un nejaušo ceļabiedru Romualdu Macuļeviču. Daugavpils Dzelzceļa tehnikuma ilggadējais direktors, uzzinājis par dzīves grūtībām dārgajā Jūrmalā, radošajam pārim piedāvāja mājiņu, kuru bija nopircis meitai Daugavas krastā klusajā Krāslavā.
Kopš tā laika Zvejnieku ieliņā bieži sāka parādīties gleznošanas pielūdzēji. Gandrīz pirms pieciem gadiem Krāslavā radās Andreja Gorgoca mākslas stu- dija, 2012. gadā tāda radās arī Rīgā.
Atzītais mākslinieks, kurš sevi uzskata par neoakadēmiskā virziena pārstāvi, uzstājīgi māca savus skolēnus nevis akli kopēt, bet iedziļināties tēlu būtībā, vai tā būtu daba, portrets vai ainava.
“Dzīve ir īsa, māksla mūžīga,” apgalvoja slavenais Hipokrāts. It kā sekojot šim teicienam, Meistars un viņa Mūza ar apskaužamu pastāvīgumu piedāvā skatītāju vērtējumam savu audzēkņu labākos darbus.
Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā pirmo reizi vienā ekspozīcijā ir apvienoti divu Andreja Gorgoca studiju — Krāslavas un galvaspilsētas — mākslas darbi. Izstādes atklāšanā tika eksponēti arī meis- tara darbi, kas ataino mūžīgas vērtības: mīlestību, nāvi un ērkšķaino ceļu līdz pilnīgai harmonijai.
Žanru un tēmu dažādība, krāsu pārbagātība, izpaustā individualitāte. Tas viss raksturo studijas dalībnieku daiļradi visā pilnībā.
Pazīstami krāslaviešu uzvārdi: Ivans Bičkovs, Irēna Lukjanska, Marina Procevska, Tatjana Ruk- mane, Juta Bubina, Jānis Krumpāns un Andris Skumbiņš, kā arī nepazīstami vārdi un uzvārdi no galvaspilsētas: Anda Radziņa, Olga Steinerte, Anželika Samuščenkova, Ļubova Kovša, Olga Karole, Janīna Sarnovska un Vita Plūme.
No daudzām gleznām nav iespējams atraut acis. Skolotāja maģiskās gleznas “Izdzīšana no paradīzes”, “Meitene ar papagaili” un “Maltas ordeņa bruņinieks”, apbrīnojamais Andas Radziņas pašportrets, Tatjanas Rukmanes meistarīgi veidotā klusā daba ar ķiršiem un pirmais portrets “Mazmeita Milana” mūsu studijas vecākā dalībnieka Ivana Bičkova izpildījumā. Viņš agrāk gleznoja ainavas.
Tas viss noteikti ir jāredz. Laipni lūgti uz ziemas izstādi!
Aleksejs GONČAROVS