Šogad krāslavieši svinēs savas pilsētas jubileju, kurai gatavojas ne tikai iedzīvotāji, bet arī iestādes un uzņēmumi. Savu artavu nolēmis ieguldīt pilsētas kultūras nams, organizējot Krāslavas mākslinieku darbu izstādi “Veltījums manai pilsētai”, kas apskatāma pilsētas kultūras nama 1. stāvā.
Varbūt nav aptverti visi mākslinieki, bet katram izstādes darbu autoram ir saikne ar Krāslavu — šeit dzimuši, auguši, skolojušies, dzīvojuši un gleznojuši. Izstādes darbi ir Daigas Lapsas, Lilijas Tamas, Vijas Plotkas, Kārļa Plotkas, Vjačeslava Aprupa, Maijas Šuļgas, Nadīnes Lavreckas, Mairitas Folkmanes, Jutas Bubinas, Jevgēnija Iļjineca, Marinas Procevskas, Ivana Bičkova, Andreja Gorgoca, Ingas Goldbergas, vairāku Krāslavas mākslas skolas audzēkņu un citu autoru redzējums par mūsu pilsētu.
Izstādes atklāšanā klātesošo publiku uzrunāja novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Kavinska, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Latgales reģionālās nodaļas valsts inspektore Dzintra Bukeviča, Krāslavas mākslas skolas direktors Valdis Pauliņš, mākslinieks Andrejs Gorgocs un fotomākslinieks Anatols Kauškalis.
Dzintra: “Ja daba mums neatnes pavasari, tad šī izstāde ar spilgtajiem ziediem un krāšņajiem namiem gan sirdīs, gan domās ienes jautrāku noti. Patīkami pārsteidz, ka pārstāvēti ne tikai Krāslavas mākslinieki, ciemos atbraukuši arī daugavpilieši, kuri sirdī paliek krāslavieši un grib atstāt savu devumu šai senajai pilsētai, kura joprojām jūtas jauna.”
Valdis: “Es pārstāvu Krāslavas mākslas skolu, izstādē ir mūsu skolas audzēkņu un pedagogu darbi. Jauki, ka viss sapinās vienā lielā skaistā vainagā. Labi, ka tādas lietas notiek Krāslavā, baudīsim mākslu!”
Andrejs: “Šī izstāde mani pārsteidz — tas ir jauns izrāviens Krāslavas mākslas dzīvē. Vērojama liela dažādība, arī līmenis ir krietni audzis salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Daudz interesantu atradumu, piedalās pat mākslinieks no Rīgas. Manuprāt, šī izstāde profesionālisma ziņā var sacensties ar slaveno ”Krāslavas paleti”.
Anatols: “Īsi pateikšu par izstādes dramaturģiju un rīkošanas principiem. Sākotnējā doma mums bija savādāka, bet rezultātā šeit ir apskatāmi darbi no naivisma līdz akadēmiskajam stilam. Izstāde nav visu piedāvāto darbu salikšana vienā kaudzē, izstāde ir darbu atlasīšana. Līdz ar to aptuveni 30% mākslas darbu netika izstādīti vispār.”
Grafika, zīmējumi, akvareļi, mākslas skolas audzēkņu “zīda siena”, kurā apskatāma zīda aplikācija, vaska batika, zīda dekori — neiespējami uzskaitīt visu! Apmeklējiet izstādi un baudiet mākslu!
Juris ROGA