“Latgale” — var!

Šogad 12. un 13. oktobrī Rīgā, Rīgas 15. vidusskolas sporta hallē norisinājās telpu futbola čempionāts, ko organizēja Latvijas Nedzirdīgo sporta federācija. Kā jau ik gadu, arī šogad Rēzeknes RB futbola komanda “Latgale”(Vadims Višņakovs, Vadims Kuprijanovs, Māris Upenītis, Arturs Vinogradovs, Aleksandrs Šakelis, Raitis Zvīdris, Vjačelsavs Turčinskis, Aleksejs Pavlovs, Lauris Ventas Krasts un Andrejs Bogdanovs) piedalījās. Šīm sacensībām viņi īpaši rūpīgi gatavojās — katru piektdienu trenera Andreja Bogdanova vadībā. Savukārt finansiālu palīdzību un atbalstu dalībai šajās sacensībās sniedza Rēzeknes pilsētas domes sporta pārvalde.

Šogad piedalījās trīs komandas: SK “Tālavas Nedzirdīgo sports”, ”LATGALE” un RSK “Nedzirdīgo sports”. Spraigā cīņā uzvaras laurus plūca brašie latgaļu puiši, kopvērtējumā gūstot 9 punktus, aiz sevis atstājot 2. vietā SK ”Tālavas Nedzirdīgo sports”(6 punkti), 3. vietā RSK “Nedzirdīgo sports” (3 punkti). Sporta spēle bija spraiga, izveicīgais vārtsargs Vadims Višņakovs atvairīja 10 vārtos raidītās bumbas, kopā vārtos raidīto metienu skaits ir 24. Pateicoties saliedētajai komandai, prasmīgai spēles taktikas izvēlei un izveicīgajam vārtsargam, komanda ”Latgale” ieguva otro reizi čempionu titulu telpu futbolā.
Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts futbola komandas “Latgale” treneris Andrejs Bogdanovs.
Mūsu komandā kā vērtīgākie vārtu guvēji ir Arturs Vinogradovs un Aleksejs Pavlovs (2. vieta).

Neliela ekspresintervija par aizvadīto spēli ar vārtsargu Vadimu Višņakovu:

— Tavas pārdomas par aizvadīto spēli ir…

— Pirmā sacensību diena bija grūta, jo nebija viegli izprast pretinieku komandas spēles taktiku. Pēc tam jau “atkodām” viņu spēlēšanas specifiku. Visgrūtāk spēles laikā bija kontrolēt pretinieku komandas uzbrukumu momentos, kad tie bija vistuvāk vārtiem pēkšņi un negaidīti.

— Kas bija visvieglāk spēles gaitā?

— Tālos metienos raidītās bumbas bija vieglāk noķert un atvairīt.

— Kura bija, tavuprāt, spēcīgākā pretinieku komanda?

— Manuprāt, spēcīgi pretinieki bija SK “Tālavas Nedzirdīgo sports”, jāatzīst, ka bija grūti no sākuma saprast pretinieku komandas spēles taktiku. Kopumā visu komandu meistarības līmenis ar katru gadu pieaug, un tas ir noteicošais faktors un stimuls vēl vairāk trenēties. Šogad mēs, salīdzinot ar citiem gadiem, vairāk apmeklējām treniņus. Tā kā esmu komandā kopš tās pirmsākumiem (jau 5 gadus), tāpēc varu teikt, ka gan mūsu, gan pretinieku spēlēšanas līmenis ir audzis. Liels paldies ir jāsaka mūsu ilggadējam trenerim Andrejam Bogdanovam, kas ir spējis izveidot labu komandu.
Paldies, ka dalījies savās domās par aizvadīto spēli.

M. TRUNTIKA