Kad sapņi piepildās

  • Kultūra
  • 17.10.2017 22:37
  • 171 skatījumi
img

Otra Šveice, Latgales pērle, pilsētiņa Daugavas lokos… Šīs visas skaļās un liriskās rindas ir par mūsu mīļo Krāslavu. Un vai tad ne no vārda “skaistums” (krievu valodā “краса”) ir radies šis sirdi aizkustinošais nosaukums?!

Dabas skaistums ir iedvesmas avots, un pilnīgi saprotams, ka mūsu ainaviskajos krastos dzimst, dzīvo un rada desmitiem mākslinieku. Un ne tikai: ne reizi vien ir gadījies tā, ka Krāslavas viesi, dabas skaistuma sajūsmināti, ķeras pie audekla un otām.Visticamāk, šāda emocionāla atmošanās notika arī ar Lindu. Māksla sākas ar pārsteigumu, bet mūsu pusē, kur tik paveries - visur neatkārtojamas ainavas. Likumsakarīgi, ka Lindas personālizstādes centrālā glezna ir audekls ar nosaukumu “Daugavas loki”. Divtik patīkami, ka savu labāko darbu autore augstsirdīgi uzdāvināja Krāslavas novada centrālajai bibliotēkai, kuras telpās pagājušajā piektdienā 
notika izstādes prezentācija. Līdz šim Linda Grecka savus radošā darba augļus vairākkārt prezentējusi Rīgā, veiksmīgi piedalījusies konkursos. Visinteresantākais, ka aizraušanās ar glezniecību viņas sirdī atmodusies… pirms pāris gadiem. Ekonomikas maģistre, “Air Baltic” štata darbiniece, bet, kā saka, ar maizes darbu vien nepietiek… Ja pāršķir atpakaļ vairākas dzīves grāmatas lappuses…Aleksejs GončarovsTurpinājumu lasiet laikrakstā "Ezerzeme" Nr. 80 (17.10.2017.)