• Divi pasākumi, kas veltīti LR neatkarības pasludināšanai

  Novados, kur lasa “Ezerzemi”, pirmais svētku pasākums, kas veltīts Latvijas Republikas Neatkarības dienai, notika svētītajā Aglonā. Tāpat kā pirms gada, muzikāli-dziesmotu dāvanu ciemata iedzīvotājiem sagatavoja Aglonas bazilikas kora skolas skolotāji un audzēkņi. Divdesmit seši priekšnesumi – divu bērnu koru, solistu, ansambļu, jauno mūziķu uzstāšanās.

  Lasīt
 • Ar mīlestību pret cilvēku, talantu skate

  Uzaicinājumus uz svinīgiem pasākumiem Dagdā pieņemu labprāt, turklāt 17. novembrī gada laureātiem dāvanā bija sagatavoti personalizēti skatuves priekšnesumi. Kopumā Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītais svētku koncerts izvērtās par dziedoši dejojošā novada talantu skati. Daudzi radošie kolektīvi, kuri arvien tiecas uzlabot savu izpildījumu, ir ne tikai kļuvuši slaveni Latgalē, bet pat republikā un starptautiski. Pastāvīgi pieaugošā starptautiskā kultūras saikne ar sadarbības partneriem liecina par to, ka pašvaldība rūpējas par novada radošo dzīvi.

  Lasīt
 • “Solversija” - pilnīga sajūsma

  Kad vien iespējams, cenšamies pieņemt ielūgumus uz novadu, pilsētu un pagastu svētkiem, jubilejas pasākumiem, festivāliem... Novembrī tālruņa zvanu bija vairāk, nekā gaidījām.

  Lasīt
 • Novembra dziesmotais rotājums

  Ģimnāzijas audzēkņu patriotisko dziesmu konkursi novembrī vienmēr ir spilgts Krāslavas kultūras dzīves notikums. Šogad vienpadsmitais dziesmu festivāls norisinājās ar vadmotīvu “Kuru dziesmu nodziedāju, to satinu kamolā”.

  Lasīt
 • Svētku vakars Grāveros

  Grāveros par svinīgā pasākuma rotu kļuva videofilmas “Aglonas novads no putna lidojuma” noskatīšanās. Zināmas vietas no neparasta leņķa, un zāle bija pilna! Ciemata pie ezera iedzīvotāji tikpat sirsnīgi sveica Dagdas solistu Artūru Trepšu, vietējo trio “Broļi”, priecājās par Konstantinovas ansambļa “Vēja zvans” dziesmām, kā arī populārās grupas “Magnolija” deju priekšnesumiem.

  Lasīt
 • Radošās darbnīcas

  Pagājušajā svētdienā folkloras kopas “Primaki” vadītāja Ilze Mežniece Krāslavā rīkoja radošās darbnīcas par interjera svētku noformējumu.

  Lasīt
 • Latgale – SPA dvēselei

  Pagājušajā piektdienā Krāslavā notika pasākums, kas pulcēja ar tūrisma nozari saistītus cilvēkus. Pils kompleksa atjaunotajos staļļos norisinājās Latgales reģiona Tūrisma asociācijas konference, kurā piedalījās apmēram pusotra simta viesu. Programma nopietna, var teikt, ka vesela darba diena - no pulksten 12.00 līdz 20.00. Uzaicināto vidū bija Latvijas prezidenta padomniece, Latvijas vēstnieks Polijā, kā arī Polijas vēstnieks Latvijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras tūrisma departamenta vadītājs un citi. Iepazīstoties ar dienas kārtību, bija skaidrs, ka būs daudz informācijas. Galvenais, lai būtu interesanti. Kā saka mans kolēģis, ceļu pārvarēs ejošais. Un es devos, lai gūtu jaunas zināšanas un iespaidus.

  Lasīt
 • Darbi un nodomi no tīras sirds

  Kad cilvēka ārējo skaistumu papildina bagāta iekšējā pasaule, tad mūs sajūsmina pievilcība - šī vārda augstākajā izpratnē. Patiess skaistums ir dievišķs, bet seja ir dvēseles spogulis.

  Lasīt