• Krāslavas komandas veiksmīgie starti

  Profesionālās izglītības kompetences centra Rīgas Valsts tehnikuma (PIKC RVT) Krāslavas teritoriālās struktūrvienības kartinga komanda veiksmīgi piedalās LMT Autosporta Akadēmijas ProKart kartingu Kausa sacensībās.

  Lasīt
 • Atvadu koncerts

  Koncerti Krāslavas Mūzikas skolā - tie vienmēr ir augstās mākslas svētki. Mūzikai piemīt kas īpašs, kas liek mums noticēt un sajust, ka cildenais sasniedzams arī mums.

  Lasīt
 • 23. maijā vispasaules bruņurupuču diena (Ir iemesls!)

  Pēdējo gadsimtu laikā cilvēki tik nežēlīgi pārveido dabu, ka ik gadu bez pēdām pazūd dažādas augu un dzīvnieku sugas. Cilvēki sen vairs neuzskata sevi par daļu no dabas, uztver to kā personīgās labpatikas un komforta zonu. Pie kā tas novedīs? Drīz vien redzēsim… Bruņurupuči ir īpaši dzīvnieki, kuriem veltīti pat starptautiski svētki. Ar šo iniciatīvu – izsludināt 23. maiju par bruņurupuču dienu – 2000. gadā nāca klajā Malibu dzīvnieku aizstāvji. Neskatoties uz sugu daudzveidību un plašām apdzīvotām vietām visos kontinentos, izņemot Antarktīdu, bruņurupuču skaits pastāvīgi samazinās. Galvenais iemesls – skaistas bruņas un ļoti garšīga gaļa. Klāt pieliksim arī apkārtējās vides piesārņojumu.

  Lasīt
 • Neparastie konkursi

  Cik lēni paiet dienas, kad esi ļoti mazs,- tas ir piesātinātas ar brīnumiem. Mīļo māmiņ, tēt!  Ejiet lēnāk manis dēļ. Skatieties ar manām acīm. Atklājiet no jauna visu, ko esat aizmirsuši,- visus mazos brīnumus: ziedu un peļķi, gliemežvāku un spalvu, oli, varavīksni, lapu. Tā ir dāvana Jums!   /Pema Brauna/

  Lasīt
 • Novadmācības stunda Dagdas vidusskolā

   2. maijā, ievadot Latgales simtgades  kongresu, 41 Latgales reģiona skolā  notika novadmācība kopā ar Latgalē  pazīstamiem  kultūras  un  sabiedriskiem darbiniekiem.  Reģiona kultūras personības stāstīja par Latgales kongresu un aicināja līdzdalībai Latgaliešu valodas naktī. Novadmācības stunda bija interaktīva, un dažādās virtuālās, atjautības un kustību spēlēs skolēni izzināja novadu. Tāpat skolēniem bija iespēja iegūt vērtīgas dāvanas – jaunākās grāmatas, mūzikas ierakstus un žurnālus.

  Lasīt
 • Līderu diena 2017

  2016./2017. mācību gadā Ezernieku vidusskola uzsāka darbību projektā “Esi līderis!”. Projekta ietvaros 10.-12. klašu skolēni apgūst profesionālās pilnveides izglītības programmu “Uzņēmējdarbības pamati”, kas ir akreditēta (akreditācijas lapa Nr.AI7796), un par tās apgūšanu tiek piešķirta valsts atzīta profesionālās pilnveides apliecība.

  Lasīt
 • Pa gaisu gar ūdeņiem pie zemes...

  Dagdas vidusskola turpina darbu starptautiskajā projektā  Erasmus+ un šī posma tēma ir “Zeme, ūdens, gaiss”. Laikā no 7.-13. maijam 5 skolēni – Elīna Staģe, Katrīna Maceviča, Milāna Gorbunova, Harijs Aišpurs, Aigars Andžāns un 2 skolotājas – Larisa Mačukāne un Anna Krilova devās uz Ungārijas pilsētu Szolnok, lai kopā ar projekta partneriem no Čehijas, Austrijas, Ungārijas, Horvātijas piedalītos kopīgās aktivitātēs zemes, ūdens un gaisa tēmu izpētē.

  Lasīt
 • Četrcīņa vieglatlētikā

  10. maijā Krāslavas “Varavīksnes” vidusskolas stadionā pulcējās skolēni no sešām Krāslavas un Dagdas novada skolām, kuras piedalījās vieglatlētikas sacensībās četrcīņā. Katrs dalībnieks piedalījās četrās vieglatlētikas disciplīnās: 60 metru skrējienā, tāllēkšanā, bumbiņas mešanā un vidējas distances skrējienā.

  Lasīt
 • Volejbola sacensības jaunākajiem

  11. maijā Krāslavas pilsētas skolu interešu izglītības sporta pulciņu vadītāji Krāslavas Valsts ģimnāzijas sporta zālē organizēja sacensības volejbolā 7. klašu skolēniem. Šis turnīrs tiek organizēts jau trešo gadu, šogad tika uzaicinātas kaimiņu novada komandas. Turnīra spēlēs piedalījās septiņas komandas – trīs meiteņu un četras zēnu komandas no “Varavīksnes” vidusskolas, Krāslavas Valsts ģimnāzijas, Ezernieku un Dagdas vidusskolas un Indras pamatskolas. Turnīra mērķis ir popularizēt volejbolu, veselīgu dzīvesveidu, veidot sadarbību starp pilsētas un novadu skolām.

  Lasīt