• Pirmslaulību mācību programma

  Saskaņā ar Ģimenes valsts politikas pamatnostādnēm 2011. - 2017. gadam, ir izstrādāta Pirmslaulību mācību programmas personām, kuras vēlas reģistrēt laulību dzimtsarakstu nodaļā (turpmāk – apmācības programma), kuras mērķis ir veicināt ģimeņu stiprināšanu, stabilitāti, labklājību un sekmēt dzimstību, kā arī stiprināt laulības institūtu un tās vērtības sabiedrībā.

  Lasīt
 • Par reģionālās preses izaicinājumiem

  21. septembrī, Daugavpils Marka Rotko centra semināru zālē, sadarbībā ar Dānijas un Nīderlandes vēstniecībām Latvijā, Baltijas mediju izcilības centrs rīkoja “Apaļā galda diskusiju par reģionālās preses izaicinājumiem”. Diskusijā piedalījās vadošo Latgales reģiona mediju, tai skaitā mūsu laikraksta “Ezerzeme”, žurnālisti, Dānijas vēstnieks Latvijā Hans Brasks un Nīderlandes vēstnieks Latvijā Pīters Jans Langenbergs. Diskusiju vadīja Baltijas mediju izcilības centra izpilddirektore Rita Ruduša. I

  Lasīt
 • Fotokluba “Zibsnis” plenērs “Etnoabstrakcija fotogrāfijā”

  23. septembrī Krāslavas kultūras namā fotoklubs “Zibsnis” rīkoja savu tradicionālo pasākumu ar nosaukumu - fotoplenērs. Šī gada temats ne tikai intriģēja pasākuma dalībniekus, bet nepieredzējušu dalībnieku tas varēja pat nedaudz biedēt. Piekrītiet, pats vārds “etnoabstrakcija” spēj nedaudz biedēt ar savu daudznozīmību un neviennozīmību. Nācās arī man iedziļināties tematā, lai ierastos šajā pasākumā “apbruņojies”. Viss izrādījās pietiekami vienkārši. Lieta tāda, ka katrai tautai (tas pats etnoss) ir sava īpašā, sen izveidotā un unikālā zīmju un simbolu sistēma, visbiežāk mēs to sastopam ornamentos. Šīs pašas zīmes un simboli arī veido termina “etnoabstrakcija” saturu. Tikai kā lai savieno latviešu zīmju un simbolu sistēmu ar fotomākslu? Lūk, par to un daudz ko citu tika runāts fotokluba pasākumā.

  Lasīt
 • Kā sākas draudzība?

  Norvēģu sabiedriskās organizācijas “Baltijas draugi” aktīvistu labdarības vizītes Latgalē noslēguma vakariņas tika rīkotas Krāslavā, tikko atklātajā viesu mājā “Effort” pie saimnieces Gaļinas Bērs.

  Lasīt
 • 26. septembrī - Aleksandra Hanžonkova, Krievijas impērijas pirmā kino producenta un kino magnāta, atceres diena

  Hanžonkovi – kazaku izcelsmes muižnieki. Muižniecību ieguva par nevainojamu dienestu, militārajiem nopelniem un drosmi. Kopš XVIII gadsimta sākuma nebija neviena kara, kurā nebūtu piedalījušies šīs slavenās dzimtas pārstāvji. Godīgums, krietnums, atbildība – vērtīgākās rakstura iezīmes, kuras tika iepotētas Hanžonkovu mājās dzimušajiem zēniem. Arī Aleksandrs auga atbilstoši visām ģimenes tradīcijām. Visu mūžu lepojās, ka viņa vectēvs labi pazina Puškinu, ka viņa tēvs bija goda sardzē Aleksandra II kronēšanas laikā.

  Lasīt