• Mantojumā – radošuma prieks, divi sižeti

  Radošuma prieks... Nepietiek pašam atvērt durvis uz noslēpumu pilno skaistuma pasauli, daudz svarīgāk ir aizraut citus. Tāpēc mākslinieki, rokdarbnieces, amatnieki, sasnieguši skatāmus rezultātus un atraduši savu radošo stilu, cenšas noskaidrot skatītāju viedokli. Tā dzimst izstādes, biežāk personiskās.

  Lasīt
 • Tā vēl nav bijis!

  Iedzīvotāju skaita ziņā Rēzekne un Krāslava ir nesalīdzināmas vērtības, kas nu nekādi neattiecas uz sportiskās meistarības līmeni. Tas pārliecinoši apstiprinājās pagājušajā piektdienā, kad mūsu junioru komanda mājas spēlē pieveica FK “Rēzekne” vienību.

  Lasīt
 • Alus: senākais ēdiens un Ozīrisa dzēriens

  Ja kāds domā, ka cilvēki sāka audzēt graudaugus, lai varētu cept maizi, tas ļoti maldās. Praktiski ir pierādīts, ka graudaugus sāka audzēt, lai pagatavotu alu, bez kā cilvēce vienkārši nebūtu izdzīvojusi. Tā lūk tas ir. Tiesa, alus ļoti atšķīrās no tā, kas mums ir šodien. Bet tās ir detaļas.

  Lasīt
 • Ose 17.06.22

  Marijas ceriņu dārzs

  Mūsu klusajā Krāslaviņā ir cilvēki, ar kuriem satikšanās ir prieks un saruna - kā balzams dvēselei. Tāda ir arī Marija Ose, ar kuru sadarbojamies jau vairāk nekā desmit gadus. Uz mūžu atmiņā palikuši Marijas iecerētie un īstenotie pasākumi. Toreiz Krāslavas rajona galvenā speciāliste pirmrindas pieredzes jautājumos bija sava darba uzdevumu augstumos.

  Lasīt
 • Asune 17.06.22

  "Dejotprieks - 2022", turpinājums ir!

  Ak, šīs dejas, dejas... Līdz pirmajiem gaiļiem, līdz pulsa zudumam. Un kas gan par ballīti bez dejām?! Ekrāna aicinājums "Visi dejo!" kļuva par valsts mēroga realitāti līdz ar līnijdeju parādīšanos jaunajā gadsimtā, kad kopā draudzīgi sāka dejot ne tikai māmiņas, bet arī vecmāmiņas un vecvecmāmiņas. Jaundzimušo deju kolektīvu skaits turpina pieaugt, kas nevar neiepriecināt.

  Lasīt
 • Bietes 17.06.22

  Bietes: tenku simbols, sens kosmētikas līdzeklis un zāles pret mēri

  Bietes ir bijušas nozīmīgs ārstniecības līdzeklis jau neandertāliešu laikos. Tiesa, tajos tālajos laikos tās izskatījās pavisam savādāk nekā mūsdienās: tieva un sausa sakne, šauras lapas. Bet bija galvenais: garša un vērtīgas īpašības. Ievainotajiem tika dots saknes novārījums un viņu stāvoklis krasi uzlabojās. Šamaņi izmantoja sausas lapas ārstnieciskajos maisījumos, dedzināja tās rituālu laikā. Pārtikai gan neizmantoja. Tikai maģiskajās izdarībās un medicīnā.

  Lasīt
 • Krimināls, notikumi

  Laika periodā no 08.06.2022. līdz 14.06.2022. Krāslavas iecirknī tika reģistrēti 50 notikumi, no tiem svarīgākie: 13.06.2022. tika uzsākts kriminālprocess atbilstoši Krimināllikuma 180.panta pirmajai daļai, par to, ka Krāslavā no veikala Maxima, kas atrodas Rīgas ielā 28 Krāslava, nepazīstams vīrietis, nozaga degvīnu “ARSENIČS” 0.5litru tilpumā, kuras vērtība ir 8,21EUR un šokolādes konfektes “PERGALE” ķirši liķierī 0,400 kg, kuras vērtība 4,31 EUR, Zādzības rezultātā SIA MAXIMA Latvija tika nodarīts materiāls zaudējums 12,52 EUR apmērā.

  Lasīt
 • Zandarti 10.06.22

  Zandarta diena, makšķernieka sapnis

  Gadās, ka makšķerēšanas karšu pircējus mulsina jautājums: kādiem mērķiem tiks izmantoti pārdošanas ieņēmumi? Izsmeļošu atbildi sniedz pirmā vasaras diena, kuras laikā seši mūsu novada ezeri savos ūdeņos uzņēma teju četrdesmit tūkstošus ilgi gaidīto jauno iemītnieku. Finansējuma avoti - "Zivju fonds" gandrīz desmit tūkstoši eiro, Krāslavas novada pašvaldība - gandrīz pusotrs tūkstotis eiro. Tātad pērkot makšķerēšanas kartes, atdodam parādu dabai.

  Lasīt
 • Dagda izlaidums 10.06.22

  Atvadas no skolas

  Jūnija pirmās dienas - ceriņi pilnziedā. Kastaņu zaros liesmo baltas ziedu sveces, zied pīlādži zem loga. Brīnišķīgs laiks, izlaidumu laiks... Dagdas vidusskolas plašā zāle svinīgā noformējumā. Skanot aplausiem, priekšplānā iznāk divas divpadsmitās klases, skolotājas Leonora Brence un Aija Babre. Skan Latvijas Republikas himnas melodija, visi dzied. Svētku varoņus sveic skolas direktore Vija Gekiša, Krāslavas novada pašvaldības Dagdas pilsētas un pagastu apvienības vadītājs Edgars Tjarve. Tam seko skatuves pārsteigumi - labāko skolas dziedātāju, dejotāju un mūziķu sniegums.

  Lasīt