• latviski

  Mārtiņš Bondars: “Latviju ir pametuši 700 tūkstoši cilvēku. Vai atkal balsosim par tiem pašiem?”

  Mārtiņš Bondars, 47 gadi. Finansists, politiķis, Hārvardas universitātes absolvents (ASV). Ir liela pieredze vadības sistēmā, lielisks menedžeris. Izcilā izglītība Bondaram ļauj ne tikai ieraudzīt vājās, problemātiskās vietas, bet saskatīt arī to risinājumus. Nebaidās uzsākt dialogu, piemīt politiķim unikāla īpašība – māksla uzklausīt. Nebaidās zaudēt, kā īsts cīkstonis par spīti visiem šķēršļiem iet uz priekšu. Precējies, triju bērnu tēvs.

  Lasīt
 • LL

  Par cilvēkiem, kuri mūs iedvesmojuši

  "Pozitīvas pārmaiņas nevar nodiktēt, kā mēdz teikt, no augšas, nevar panākt, ierakstot likumos, svarīga ir katra indivīda paša izpratne un rīcība," pērn sarunā ar Dienu sacīja Latvijas lepnuma balvas ieguvēja nominācijā Sirdsdarbs, Autisma apvienības vadītāja Līga Bērziņa. Ticot tam, ka iespējams panākt pozitīvas pārmaiņas, laikraksts Diena un TV3 jau piecpadsmito gadu rīko akciju Latvijas lepnums. Balva – kristāliski mirdzošā Ābele – parasti tiek piešķirta desmit dažādās nominācijās un iecerēts, ka tā būs arī šogad. Plānots, ka arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, rakstus par spilgtākajiem Latvijas lepnuma balvai pieteiktajiem cilvēkiem varēs lasīt avīzē Diena un portālā Diena.lv. Latvijas lepnums 2018 noslēgsies ar godināšanas ceremoniju kanālā TV3, kurā tiks pasniegtas balvas un sabiedrība uzzinās apbalvoto vārdus. Tradicionāli šo ceremoniju TV3 skatītāji var vērot Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī.

  Lasīt
 • skolassoma

  Negaidīts piedzīvojums, specefekti, kopābūšana, fantastiski mūziķi

  Arēna Rīga, 6. septembris – Krāslavas novada skolēnu delegācija ir to sešu tūkstošu vidū, kas piedalās Latvijas valsts simtgades lielākās iniciatīvas LATVIJAS SKOLAS SOMA atklāšanas pasākumā. Radošās darbnīcas un koncerts “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” – dzirdēti, bet klātienē vēl neredzēti mākslinieki. Koncertā kopā savijas Latvijas vēstures ainas, kultūra un tradīcijas, mūsdienu tehnoloģijas un izaicinājumi, iespējas un pāri visam – nepieciešamība attīstīties, pilnveidoties, pašam veidot un kopt savu nākotnes Latviju.

  Lasīt
 • basketbols

  Basketbola turnīrs “Tieši mērķī”

  Septembra sākumā Krāslavas Sporta skolā, Pils ielā 5 notika Krāslavas Veselības dienas basketbola turnīrs jauniešiem “Tieši mērķī”, kas tiks organizēts Krāslavas novada domes īstenotā ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/097 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros.

  Lasīt
 • garapupa

  Dzejas gadagrāmata bērniem “Garā pupa”

  Šogad 8. septembrī Latvijā sākās Dzejas dienas, bet 10. septembrī ceļu pie lasītājiem uzsāka ikgadējā dzejas gadagrāmata bērniem “Garā pupa”. Tās sastādītāja un redaktore ir dzejniece un bērnu literatūras autore Inese Zandere.

  Lasīt
 • VK Kraslava

  Volejbola kluba “Krāslava” panākumi

  Karstās vasaras laikā krāslavieši aktīvi iesaistījās dažādos pludmales volejbola turnīros. 23. jūnijā, jau par tradīciju kļuvušais “Līgo “Latgales alus” kauss” pludmales volejbola turnīrs Līksnas Muižas parkā pulcēja 17 komandas no Daugavpils novada pagastiem, Krāslavas, Daugavpils, Ogres un Rīgas gan profesionālus volejbolistus, gan amatierus. Mūsu vīriešu komanda šajā turnīrā ieguva 4. vietu.

  Lasīt
 • papaAglona

  Kura tētis ir labāks un krutāks?

  Tradīcija svinēt Tēva dienu Latvijā iesākās pirms desmit gadiem, bet jau pēc gada otrā septembra svētdiena kalendārā kļuva par svētku dienu. Kļūt par tēvu ir ļoti viegli, bet būt par ģimenes galvu – smagi. Ģimene – tā ir sabiedrība miniatūrā; īsta laulāto mīlestība ne tikai palielina cilvēku dzimtu, bet arī dāvā vecākiem un viņu atvasēm augstāko laimi. Itālijā Tēva diena ir galvenie vīriešu svētki, bet tradicionālas dāvanas – smaržas vai pudele dārga vīna. Vācijā vīriešus ar bērniem sveic Vasarevētkos, kad stiprā dzimuma pārstāvji lielās kompānijās dodas ārpus pilsētas, ņemdami līdzi alus muciņu. Spānijā godā Svēto Jāzepu, kurš kļuva par Jēzus audzinātāju un atzina viņu par savu dēlu. Svētā Jāzepa dienā, 19. martā, sveic arī spāņu tēvus. Bet Latvijas pilsētās un laukos Tēva dienai cenšas piešķirt veselīgi izklaidējošu formu. Par to arī pārliecina tradicionālie svētki Aglonā, kuri aizritēja pagājušajā svētdienā.

  Lasīt