• 30.07.21 Getto basket

  “Ghetto Bakset” turnīrs Krāslavā

  8. augustā Krāslavā notiks ielu 3 pret 3 basketbola “Ghetto Basket” turnīrs. “Ghetto Games” šobrīd ir lielākā jauniešu ielu sporta un kultūras kustība Latvijā un Austrumeiropā, kas katru gadu pulcē vairāk nekā 10 000 dalībnieku un 300 000 sekotāju medijos un sociālajos tīklos. Kā citus gadus, arī šajā sezonā “Ghetto Games” ielu basketbola turnīrs norisināsies Krāslavā 8. augustā. Pasākuma norises vieta stāvlaukumā pie tirdzniecības centra “Beta” (Aronsona iela 7).

  Lasīt
 • Vasara Izvaltā

  Karstā vasara nemanāmi pārgājusi uz otro pusi. Bez parastajiem skaļajiem svētkiem, ballītēm, diskotēkām. Koronavīrusa ierobežojumi visiem ir apnikuši līdz izsīkumam, bet dvēsele alkst...

  Lasīt
 • Draugu lokā

  Kad nejauši satikāmies kādā no Krāslavas ieliņām, kautrīgi uzaicinot mani uz radošo vakaru, viņa noklusēja galveno. Un tikai noteiktā dienā un stundā, tuvā man mīļu cilvēku lokā, es uzzinu iemeslu: Nadīnai Lavreckai ir apaļa jubileja! Šajā pusnoslēpumā skaidri var nolasīt viņas rakstura iezīmes - pieticība, kas robežojas ar noslēgtību un pat apzināta norobežošanās no ārišķīgi skaļās realitātes, kad visi, kam nav slinkums, pozē kā svarīgas personas ar neslēptu mērķi - ieņemt vismaz kādu vietu mūsu pilsētas vēsturē... Veltīga nodarbošanās: nav iespējams pievilt patiesos krāslaviešus, viņi paši zina precīzu cenu katram. Jo vairāk, ja uzdrošinājies pievienot savus krāsu pieskārienus bagātajai vietējās glezniecības paletei.

  Lasīt
 • Migrācija: problēma pie durvīm

  Mūsu planēta kļūst arvien mazāka, un mēs visi kļūstam ciešāk saistīti viens ar otru. Mūs vieno klimata pārmaiņu problēmas, mūs vieno bada problēmas, mūs vieno pandēmijas problēma. Visas šīs pašas problēmas mūs arī šķir, liek meklēt kompromisus, spert soļus vienam otra virzienā. Globalizācija ir padarījusi visiem saprotamus Džona Donna vārdus “…nekad nevaicā, kam skanēs Zvans; varbūt tas skanēs Tev.” Lai gan 17. gadsimtā angļu dzejnieks ar to domāja cilvēka bezspēcību Dieva Gribas priekšā, šī poētiskā rinda tieši mūsdienās ir ieguvusi aktualitāti. Tātad nelegālā migrācija...

  Lasīt
 • Gulašs, kas nav gulašs

  Mums vispierastākais ēdiens, kuru apvij rūpnīcas ēdnīcu slava un mājsaimnieču fantāzija pilnīga trūkuma laikmetā. Bet, kā izrādās, tomātu mērcē sautēta gaļa ar kartupeļu biezeni nebūt nav gulašs, bet gan pavisam cits ēdiens ar dīvainu nosaukumu “pörkölt”. Bet noskaidrosim visu pēc kārtas. Sāksim ar to, kas tā tāda par tautu - ungāri?

  Lasīt
 • Krāslavas Amatniecības centrs ir atvērts!

  14. jūlijā pulksten 14 restorāna “Pils” telpās notika Krāslavas Amatniecības centra svinīga atklāšana. Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam Eiropas Kaimiņattiecību instrumenta ietvaros, projekts “Kulinārā mantojuma un tradicionālo amatniecības prasmju saglabāšana un popularizēšana” (BELLA CULTURE) ietvēra šī jaunā tūrisma objekta atvēršanu grāfu Plāteru pils kompleksa bijušajās kariešu novietnes telpās.

  Lasīt
 • Caur ērkšķiem un nātrēm, bet dzimtajā Latgalē

  Mūsdienās tiek augstu vērtētas un cildinātas lielas zemnieku saimniecības, apjomīgi uzņēmumi un ražotnes, bet mazu piemājas saimniecību darba rūķus bieži nepamanām. Kaut gan viņiem ne reti ir daudz vairāk rūpju, un krietni raupjākas ir viņu darba rokas.

  Lasīt
 • Makaroni, nūdeles, radziņi, spageti - cēla miglainas izcelsmes saime

  Visi zina makaronus, uz planētas nav nevienas valsts, kur kāds nebūtu dzirdējis par visdažādākajām makaronu šķirnēm, tās nemīlētu un neizdomātu vismaz vienu unikālu un neatkārtojamu mērci. Protams, uztura speciālisti bieži vien nav sajūsmā par visu makaronu saimi. Bet tas galvenokārt attiecas uz tiem produktiem, kurus gatavo no zemas kvalitātes miltiem, kas izgatavoti no “mīkstajiem” graudiem. Šādu produktu kaloriju saturs patiešām ir augsts, un garša varētu būt labāka. Šādu makaronu vienīgā priekšrocība ir cena, tie patiešām ir diezgan lēti. Šodien mēs runāsim tikai par šīs grupas labākajiem piemēriem, par senāko no ēdieniem, kas pasargā figūru un sniedz patiesu prieku!

  Lasīt