• Atvadas no vasaras “Mežābeļu” dravā

  Šajās dienās Latgales biškopji apkopo aizvadītās vasaras rezultātus - novērtē šosezon saražotā medus sortimentu, daudzumu un kvalitāti. Daudzi rīko atsevišķus svētkus – vasaru pavada draugu kompānijā, aicinot izvērtēt cilvēku un kukaiņu kopdarba rezultātu.

  Lasīt
 • Krāslavas Poļu skola turpina strādāt

  Krāslavas grāfu Plāteru vārdā nosauktā Poļu skola sāka aktīvu darbu jau 2023. gada 16. augustā. Ar Polijas sniegto atbalstu un finansiālu ieguldījumu skolā tika realizēts divu nedēļu brīvprātīgais projekts “Fundacja Pomoc Polakom Na Wschodzie /im. Jana Olszewskiego”. Projektā, kura tēma bija “Ceļojums pa Latgali”, piedalījās vairāk nekā 20 skolēni no 1. līdz 7. klasei.

  Lasīt
 • Mācību gads sākās ar forumu

  “Varavīksnes” skolas vidusskolēni 5. un 6. septembrī devās uz Kaplavu, kur šogad notika kārtējais vidusskolēnu forums “Nāc! Būsim kopā!”. Projekts, ko 11. klase gatavoja kopā ar klases audzinātāju Valentīnu Purpišu, piedaloties tradicionālajā jauniešu iniciatīvu projektu konkursā, ko atbalsta Krāslavas novada pašvaldība, bija vērsts uz vidusskolēnu saliedēšanu, motivācijas radīšanu mācībām un prasmju attīstību darbam komandā. Šī nav pirmā reize, kad Kaplavas pagasta Tautas namā notiek skolas forums, par ko īpašs paldies pagasta pārvaldes darbiniekiem un personīgi Tautas nama vadītājai Allai Ruseckai!

  Lasīt
 • Prakes – kāpostu tīteņi un piparkūkas

  Ebreju virtuvē daudzi ēdieni ir saistīti ar reliģiskajām tradīcijām un tiek pasniegti noteiktos svētkos. Šodien parunāsim par Prakes - kāpostu tīteņiem ar gaļu, kas Šavuot svētkos rotā vakariņu galdu. Senatnē Šavuot bija ražas svētki, kad uz templi tika atnests “pirmais kviešu kūlis”, lai to ziedotu Dievam, pateicībā par ražu un cerot uz sātīgu un cienīgu dzīvi. Svētki notiek pašā ražas novākšanas sākumā.

  Lasīt
 • Sveika, skola!

  Rīts, pirmais septembris. Uz skolu steidzas skolēni ar lieliem ziedu pušķiem. Katram ir savas cerības un sapņi. Bērni vēlas satikt vienaudžus, skolotāji – paaugušos skolēnus, vecāki - atbalstīt savus lolojumus.

  Lasīt
 • Skolas gadatirgus Krāslavā

  2. septembra tirdziņš Krāslavā mani pārsteidza ar plašo piedāvājuma klāstu. Te nu tiešām bija ja nu ne viss, tad gandrīz viss mājai, dārzam, saimniecībai. Veselīgi gardumi kārumniekiem, dzērieni un, protams, pašu audzētās dārza veltes. Netrūka arī rūpniecības preču un apģērbu dažādām gaumēm un maciņiem.

  Lasīt