• Izlietu ūdeni nesasmelsi!

  Man ļoti patīk moderns joks, kas attiecas uz visiem tiem, kuri joprojām nesaprot, ka uzvedība virtuālajā telpā praktiski neatšķiras no uzvedības reālajā dzīvē. Šis joks izklausās šādi: “Kamēr nebija interneta, tikai ģimene zināja, ka tu esi muļķītis.” Rūgts joks, patiešām rūgts. Ja reālajā dzīvē katrs no mums vairākas reizes padomā, pirms publiski apvainot cilvēku, tad internetā... Daudzi uzskata, ka, paliekot anonīms, var atļauties visizsmalcinātāko nelietību attiecībā pret citu cilvēku, viņa viedokli, izteikumiem un pat attiecībā uz viņa izskatu. Turklāt visbiežāk “nīdēji”, un šādi tiek saukti skandālu cienītāji un likumpārkāpēji sociālajos tīklos, savas nejaukās lietas raksta “vienkārši tāpat”, tikai vēloties “izlaist tvaiku”, piesaistīt uzmanību, sabojāt citam noskaņojumu. Mazākums no viņiem nespēj uztvert citādu viedokli, pārliecināti, ka tikai viņu viedoklis ir pareizs un taisnība ir viņu pusē. Ir tādi, kuri vienkārši nespēj sazināties citādi, būdami pārliecināti, ka tieši šādi notiek komunikācija starp cilvēkiem. Kādreiz komentārs internetā tiešām varēja palikt anonīms, un pašu “nīdēju” nevarēja sodīt. Kas notika?

  Lasīt
 • Tīkla pandēmija - pirmā cilvēces vēsturē

  Briesmīgo pandēmiju laikmets ir pagātne. Viduslaiki, kas “uzdāvināja pasaulei” buboņu mēri, bakas, vēdertīfu un holēru, jau ir tik tālu no mūsu 21. gadsimta, ka tur notiekošais mums šķiet leģendas, kurām nav nekāda sakara ar realitāti. Tā nav tiesa, kā izrādās, cilvēka apziņa šajā laikā ir maz mainījusies, turklāt viņš nav iemācījies domāt patstāvīgi un neatkarīgi. Mēģināsim noskaidrot visu pēc kārtas.

  Lasīt
 • Es tak no laukiem...!

  Sāpīgās domās par nākamo numuru, saņēmis apmēram duci noraidījumu, es apstājos pie Svariņiem. Ilgu laiku neesmu bijis ciemos, ilgojos un noteikti zinu: no ciemata, kuru es saucu par lauku sirdi, nekad neatgriezīšos vīlies. Erna atrunājas: «Atkal par mums!» Es lūdzu: “Draugus iepazīst nelaimē. Palīdzi, dzīve visur sastingusi. Izskatās, ka līdz pavasarim.» Un viņa piekrita.

  Lasīt
 • Pagasta muzeja dārgumi

  Sabiedriskā dzīve Dagdas novadā bez mazākiem pārspīlējumiem rit pilnā sparā. Bagāts skatuves piedāvājums, pieredzes bagāto kolektīvu radošā izaugsme un jaunu kolektīvu dzimšana, nenogurstoši meklējumi, jaunatklājumi... Plus divi tūristu vidū populāri sabiedriskie muzeji - pilsētā un laukos.

  Lasīt
 • Sieviešu cīņa Latgalē – interese un perspektīvas ir, bet stereotipi paliek

  2005. gada jūlijā Viktorija Grigorjeva vinnēja “bronzu” pasaules junioru čempionātā cīņā. Ta bija pirmā medaļa, bet nākamajos 15 gados Daugavpils meitenes ieguva apbalvojumus kadetu, junioru un pieaugušo pasaules un Eiropas čempionātos. Pašlaik vecākiem jau vieglāk paskaidrot, kas ir sieviešu cīņa, bet aizspriedumi, ka tas nav sieviešu sporta veids, paliek. Par to, kā meitenes Daugavpilī un Krāslavā nodarbojas ar cīņu, R Media komanda stāsta projektā “Sievietes sportā Latgalē”.

  Lasīt
 • Sklandrausis: no nezāļu plāceņa līdz latviešu virtuves zelta fondam

  Viss ģeniālais ir vienkāršs. Arī sklandrausis, slavenākais Kurzemes rausis ir iekļauts Eiropas pārtikas shēmā “Produkti ar garantētām tradicionālām īpašībām”, un ir atzīts par neatņemamu Eiropas kulinārijas kultūras sastāvdaļu. Sklandrausis šajā shēmā nokļuva daudz agrāk nekā šprotes un kūpināta gaļa. Tāpat kā daudzi citi tradicionālie latviešu ēdieni, sklandrausis tiek gatavots pēc dažādām receptēm, katrai saimniecei tā ir sava, īpaša. Bet trīs sastāvdaļas paliek nemainīgas: rudzu mīkla, ķimeņu sēklas un burkāni. Un drīz varēs svinēt 500 gadus, kopš Kurzemē tika cepts pats pirmais burkānu rausis...

  Lasīt
 • Kurš nākamais?

  5. janvārī visi pēkšņi uzzināja, kurš ir vainīgs pie tā, ka mēs tik ilgi nevaram tikt galā ar pandēmiju. Tā kā tas visbiežāk notiek mūsu valstī, par vainīgu tika atzīta veselības ministre Ilze Viņķele.

  Lasīt
 • Laimīgu jauno gadu: komandantstunda, maskas, distances

  Pēdējā gada laikā mums visiem izdevās pieņemt, sadzīvot, adaptēties un pielāgoties jauniem apstākļiem. COVID-19 ir kā Ziemassvētku vecītis: kāds tam tic, kāds ne. Otrajiem, tiem, kas netic, ir neskaitāmas sazvērestības teorijas, kas ir pārpludinājušas internetu, negodīgi politiķi, kuri aktīvi makšķerē zivis dubļainā ūdenī, atstājot novārtā visus drošības pasākumus, mūžīgi gaužoties par valdības nespēju un daudz citu iespēju tiem, kas jau sen zaudējuši spēju domāt kritiski. Pirmie izvēlas valkāt maskas sabiedriskās vietās, ievērot distanci un mazināt kontaktus. Bet tādu, kā pirmie, nav tik daudz, cik mēs vēlētos. Toni sabiedrības viedoklim joprojām uzdod otrie... Viņus nemulsina ikdienas ziņas par mirušajiem, inficēto cilvēku skaits. Pirmā saslimšanas viļņa laikā pacientu bija tik maz, ka ne visiem tuvinieku vai draugu vidū kāds bija inficēts. Otrais vilnis visu mainīja.

  Lasīt
 • Neparastā eglīte Krāslavā

  Dodoties dabā ar fotokameru, es uzgāju brīnumainu egli. Dzīvē esmu redzējis dažādas jaungada improvizācijas, bet pirmo reizi fotografēju zaļu konusu, kas izgatavots no traktortehnikas un automašīnu riepām.

  Lasīt