• Vai labklājības ministrs teica patiesību?

  Viņu sauc Gatis Eglītis. Daudzi no mums pievērsa uzmanību viņa īsajam Twitter ierakstam. Jaunieceltais ministrs aicina dažas no pašvaldību vēlēšanās uzvarējušajām partijām pārāk nepriecāties, jo Eiropas nauda visātrāk nonāks tajos novados, kur uzvarēja Saeimas koalīcijai piederošo partiju pārstāvji.

  Lasīt
 • Kāpostu tīteņi: ķīniešu leģendas, franču tradīcijas un “lietuviešu” pēdas

  Tradīcija ietīt gaļu platās augu lapās pastāv jau kopš seniem laikiem. Tādējādi senie cilvēki pietiekami ilgu laiku uzturēja produktu svaigu. Patiesībā tas bija primitīvs ledusskapis. Bet vai šai tradīcijai ir kāds sakars ar mūsu iecienītajiem kāpostu tīteņiem? Atbildi atrast nav viegli. Šī daudziem pazīstamā un iemīļotā ēdiena vēsture dažādās pasaules malās ir ļoti bagāta. Senākās leģendas, kas saistītas ar kāpostu tīteņiem, ir dzimušas Ķīnā.

  Lasīt
 • Davanas izlaidums04.06.21

  Pārdomas par dāvanām izlaidumā

  Kādu dienu nejauši kļuvu par liecinieci mātes un skolnieka strīdam, vai pareizāk sakot, asai un ļoti emocionālai diskusijai. Skolnieks, kurš šogad pabeidz mācības 9. klasē, uzstājīgi lūdza mammai prāvu naudas summu izlaiduma (konkrētāk dāvanu iegādes) vajadzībām. Mamma, kura šobrīd ir kļuvusi bezdarbniece, cik nopratu, Covid -19 ietekmē, bija izmisumā par tādu sava bērna “pārsteigumu”.

  Lasīt
 • konkurss 04.06.21

  Literārais konkurss noslēdzies. Apkopojam rezultātus

  Literārajā konkursā "Es tevi, mana pilsēta, tā mīlu", kas tika veltīts mūsu pilsētas kārtējai gadadienai, tika apkopoti 20 autoru darbi, no kuriem tikai 13 dzīvo Krāslavā, pārējie vai nu šeit dzīvoja kādreiz, vai arī ar pilsētu saistīti kā viesi vai kā tūristi, vai bijuši kāda pasākuma viesi. Dalībnieku skaits pārsteidza organizatorus, viņi rēķinājās ne vairāk kā ar 10-12 dalībniekiem.

  Lasīt
 • Marika Kacare 04.06.2021

  Nesatikšanās

  Marikas Kacares darbs “Nesatikšanās” literārajā konkursā skaidri izcēlās, un visi eksperti tam pievērsa uzmanību. Izvēloties sarežģītu filozofiskās prozas žanru, Marikai izdevās pārsteigt ar literāru briedumu, labu kvalitāti un oriģinalitāti. Eksperti bija vienprātīgi - šis darbs ir labākais!

  Lasīt
 • Andra Gaigala 04.06.21

  Krāslavā

  Otro vietu literārajā konkursā tika nolemts sadalīt starp diviem autoriem. Andra Gaigala mūsu pilsētā bijusi tikai vienu reizi, laimīgos "pirmspandēmijas" laikos, taču Krāslava uz viņu atstāja tik spēcīgu iespaidu, ka, atgriežoties dzimtajā Saldū, viņa uzrakstīja vairākus dzejoļus, kurus atsūtīja konkursam. Eksperti īpaši atzīmēja dzejoli “Krāslavā”, piešķirot darbam otro vietu. Šajā darbā Andrai izdevās atrast ļoti īpašus vārdus, aprakstīt pilsētas skaistumu no mums negaidītas puses.

  Lasīt
 • Kuciks 04.06.21

  Man gribējās pastāstīt

  Turpinājums. Sākumu lasiet 9.aprīļa laikrakstā un turpmākajos. Vai tirānijas beigas? 1953. gadā 5. martā mirst Josifs Vissarionovičs Staļins – “Vadonis, tēvs, biedrs, skolotājs, generalissimuss”, tā viņu tolaik oficiāli saukāja. Tagadējā skatījumā tas uztverams krietni citādāk, tādēļ es vēstīšu par tā laika manām un laikabiedru izjūtām. Valstī izsludinātas sēras, viss tika pasniegts ļoti emocionāli, skan sēru mūzika. Sievas raud, saka, ka, žēl esot, bet vīri, klausoties pamatīgi glušītos, ārzemju raidījumus tik norūc: “Ak nosprāga gan, maita!”

  Lasīt
 • pilskalni 04.06.21

  Borovkas un Lielindricas pilskalni

  Laikraksta “Ezerzeme” lasītāji jau tika informēti par iepriekšējo gadu pilskalnu jaunatklājumiem Krāslavas un Dagdas novados. Šis gads pilskalnu jaunatklāšanas ziņā šķiet ne tik jaudīgs, tomēr pilskalnu jaunatklājumi galvenokārt Latgalē turpinās. Divi jauni pilskalni šopavasar ir atklāti arī Krāslavas novada Kalniešu pagastā. Atcerēsimies, ka jau iepriekš Kalniešu pagastā tika atklāti divi iepriekš nezināmie Daudzišu un Dorotpoles pilskalni, tagad tiem pievienojas Borovkas un Lielindricas pilskalni.

  Lasīt