• prokofjeva

  Prokofjevu lielā dzimta

  Tā arvien: “Ezerzemes” lasītāji lieliski zina, par ko noteikti vajadzētu uzrakstīt. Pirmā labā pavasara ziņa atlidoja no Grāveriem: šodien Zinaīdai Saveļjevnai Prokofjevai aprit astoņdesmit. Agri kļuva atraitne, izaudzināja astoņus bērnus, visi sveiki un veseli! Bet galvenā jubilāres bagātība ir piecpadsmit mazbērni, vienpadsmit mazmazbērni. Viņa dzied pensionēto dāmu ansamblī, lasa bez brillēm, ir lieliska rokdarbniece. Rīt vietējā tautas nama zāle būs pilna: plašā radu saime un tuvinieki sveiks cienījamo, labestīgo dāmu dzimšanas dienā. No astoņiem bērniem tikai dēls Genādijs darbu dēļ nevarēja ierasties no Vācijas, visi pārējie dzīvo dzimtenē.

  Lasīt
 • lasis2

  Lasīšanas svētki Krāslavā

  Jau septīto gadu pēc kārtas pavasaris Krāslavā ienāk ar putnu gavilēšanu un Lasīšanas svētku svinēšanu. 14. martā Krāslavas kultūras namā pulcējās Dagdas un Krāslavas novadu visčaklākie lasītāji: bērni un vecāki, skolotāji un bibliotekāri. Svētku dalībniekus uzrunāja Krāslavas novada centrālās bibliotēkas (KNCB) direktore Valentīna Magidas: “Mēs tiekamies kultūras namā, lai godinātu pašus aktīvākos, pašus zinošākos, pašus lasīt gribošākos skolēnus, mazos bērnus, jauniešus un arī vecākus. Lasīt ir ļoti labi, lasīt ir interesanti, un lasīt ir stilīgi. Būsim aktīvi, lasīsim grāmatas!”

  Lasīt
 • projekts

  Skaistuma laboratorija Verhņedvinskā

  Dīvains ir gada trešais mēnesis - tā sākums ir ziema ar kūstošā sniega elpu krūtīs, bet vidus jau pavasaris ar lāsteku slapjiem deguniem. Dzestrs, bet spirgts ir marta gaiss. Stindzinošs un spirdzinošs vienlaikus. Kad dienas vēl ietinušās ziemas apvalkātajos, pelēkajos sniega svārkos, kad pēkšņi tu pacel acis un pamani - uzzib tīrs sudrabs - pūpoli. Tas liecina, ka strauji tuvojas pavasaris un Lieldienas.

  Lasīt
 • ziemas_olimp_fest

  Latvijas skolu Ziemas Olimpiskais festivāls

  1.-2. martā Ērgļos notika Latvijas Ziemas Olimpiskais festivāls, kurā piedalījās 139 skolas no 46 pašvaldībām un vairāk nekā 1200 dalībnieki. Populārākās no sporta disciplīnām bija distanču un kalnu slēpošana.

  Lasīt
 • brīvā_cīņa

  Krāslavas sporta skolas cīkstoņu panākumi

  Ir noslēgušies Latvijas brīvā stila cīņas čempionāti pieaugušajiem, junioriem un kadetiem. Latvijas čempionāts pieaugušajiem notika 25.-26. janvārī Jelgavā. Brīvajā cīņā sievietēm Olga Plutjakova (50 kg) ar priekšlaicīgu uzvaru noslēdza četras cīņas un ieguva 1. vietu. Vēl viena mūsu sportiste Anželika Jakuboviča (50 kg) izcīnīja sudraba godalgu. Šajā čempionātā vīriešu konkurencē bronzas medaļu izcīnīja Maksimilians Beinarovičs (125 kg), bet Deinis Gorenko (61 kg) – sudraba godalgu.

  Lasīt