• Deniss Krikunovs: Mums patīk svētki!

  Izskanējis mūzikas festivāls “Izgaršo kantri Latgalē ” 5. un 6. jūlijā Krāslavas novada Kalniešu pagastā notika pirmais Kantri mūzikas festivāls Latgalē “Izgaršo kantri Latgalē ”, ko organizēja Deniss Krikunovs savas viskija rūpnīcas “De Kriek distillery” teritorijā.

  Lasīt
 • Visam pamatā viesmīlība un ģimenes vērtības

  Atpūtas komplekss Daugavas lokos “Adamova” Droši varu teikt, ka pagājušajā piektdienā atpūtas kompleksā “Adamova”, kas atrodas gleznainā vietā pie Daugavas, biju pirmo reizi, bet ne pēdējo. Mani šeit uzrunāja viss – sākot ar nelielo attālumu (3 km) no Krāslavas, atpūtas un izklaides iespējām jebkurai gaumei un cilvēku daudzumam, bet visvairāk – saimnieku viesmīlība. Ar stāstu par Adamovu vēlos mudināt vietējos iedzīvotājus – atbalstīsim savējos!

  Lasīt
 • Skaistā svinēja pagasta svētkus

  Pagasta svētkos laika apstākļi Skaistu lutina, to ar pateicību atzina ne tikai vietējie, bet arī pasākuma viesi. Siltajā vakarā svētki sākās ar izklaidēm bērniem – piepūšamajām atrakcijām, veiklības un prāta spēlēm, kuras skaistiešiem draudzīgi palīdzēja organizēt Ūdrīšu Tautas nama kultūras pasākumu organizatore Sarmīte Subatoviča.

  Lasīt
 • Tilts pār Jāņupīti Raiņa ielā – atklāšanas pasākums

  27. jūnijā Krāslavā notika tilta pār Jāņupīti oficiālā atklāšana. Tilts nodrošinās pilnvērtīgu transportlīdzekļu un gājēju satiksmi pa Raiņa ielu un tālāk pa Pils ielu. Transportlīdzekļu satiksme uz tilta tika slēgta 2016. gada 29. augustā, un tas, ka tagad tas ir atjaunots, ir īpaši svarīgi tiem, kuri ikdienā dodas uz ģimnāziju no citām pilsētas vietām, kā arī tiem, kuri vēlas apmeklēt svētku un kultūras pasākumus, kas tradicionāli notiek pie pils.

  Lasīt
 • Mednieku kolektīvu makšķerēšanas sacensības “Lejas Loms 2024”

  Kādā tveicīgā sestdienas rītā Kombuļu pagastā, Leja ezera krastā, mednieki pulcējās uz makšķerēšanas sacensībām. Mednieku kolektīvu godu divās disciplīnās - makšķerēšanas un sporta sacensībās - aizstāvēja komandas piecu cilvēku sastāvā, un pēc divu daļu rezultātiem tika noskaidrots absolūtais čempions. Bet, par visu pēc kārtas. Kādā tveicīgā sestdienas rītā Kombuļu pagastā, Leja ezera krastā, mednieki pulcējās uz makšķerēšanas sacensībām. Mednieku kolektīvu godu divās disciplīnās - makšķerēšanas un sporta sacensībās - aizstāvēja komandas piecu cilvēku sastāvā, un pēc divu daļu rezultātiem tika noskaidrots absolūtais čempions. Bet, par visu pēc kārtas.

  Lasīt
 • Pierobežā Latvijas bezmaksas virszemes televīzijas un radio signāls ir labs

  Piektdien, 14. jūnijā, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) speciālisti veica virszemes televīzijas un radio apraides uztveršanas mērījumus Krāslavas un Ludzas novadā. Mērījums notiek, lai noteiktu sniegto pakalpojumu kvalitāti un atbilstību ar televīzijas un radio raidorganizācijām noslēgtajiem līgumiem par televīzijas un radio apraides pakalpojumu sniegšanu. Līdzīgi braucieni notiek katru gadu, ar vienīgo atšķirību, ka šogad mērījumi notiek nevis augustā, bet jūnijā.

  Lasīt
 • Ceriņu svētki Kombuļos jeb “Stipro sētu” saimnieku godināšana

  Tveicīgajā sestdienas pēcpusdienā Kombuļu Tautas nama durvis bija viesmīlīgi atvērtas apmeklētājiem. Foajē atbraucēju uzmanībai bija apskatāma senlietu izstāde, lietu, kas tika izmantotas pagājušajā vai pat aizpagājušajā gadsimtā. Unikālie eksponāti - segas, izšūti galdauti, adīti dūraiņi, dažādi galdnieka darbarīki un citi priekšmeti tika rūpīgi vākti un skaisti noformēti izstādē. Savukārt zālē sienas rotāja Veronikas Plintas veidotajā dimanta izšūšanas tehnikā tapušās gleznas.

  Lasīt
 • Muzeju nakts 2024 veiksmīgi aizvadīta

  Šogad 18. maijs bija īpaša diena, jo tieši Starptautiskajā muzeju dienā noritēja Starptautiskā Eiropas muzeju akcija “Muzeju nakts”, nu jau 20. reizi Latvijā. Latvijas vienojošā tēma bija: Izzināt un iegūt, pētīt un saprast.

  Lasīt
 • Izrāde kultūras namā

  Vasarsvētku priekšvakarā, Krāslavas kultūras nama zālē, noskatījos amatierteātra “Smalkais stils” izrādi “Medus pods”. Pirmizrāde notika šī gada 1. aprīlī. Šī bija otrā izrāde Krāslavā. Man par lielu nožēlu šoreiz pasākums nekļuva par sensāciju un nepiesaistīja lielu skatītāju skaitu. Pēc maniem aptuveniem aprēķiniem uz vienu aktieri bija divi skatītāji: pašdarbnieku tuvinieki, radi, draugi un paziņas. Skumji. Taču maijs mūsu novadā nav pats teatrālākais laiks - daudziem krāslaviešiem prioritāte šobrīd ir dārza darbi.

  Lasīt
 • Dziesmu kamols 2024

  Mātes dienā Krāslavas kultūras namā izskanēja koncerts “Dziesmu kamols”. Šajā koncertā savas skaistākās dziesmas ritināja Krāslavas novada skolu radošie kolektīvi no Krāslavas ģimnāzijas, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, Dagdas vidusskolas, Ezernieku pamatskolas un Krāslavas grāfu Plāteru v.n. poļu pamatskolas.

  Lasīt