• Kundzinišķu krucifiksam - 30!

  “Cilvēka dzīve ir pazīt un mīlēt Dievu.” Ar šādiem vārdiem Katoliskās Baznīcas katehisms sāk izklāstīt kristīgās ticības mācības kopsavilkumu. Bet visa pirmsākums ir krusts. Cilvēka dzīve sākas ar krustu un beidzas ar krustu. Bet šoreiz runa ir par ceļmalas krustu, tas ir, krucifiksu, tieši Kundzinišķu krucifiksu. Kundzinišķu krustam kristīgā tauta 19. septembrī svinēja 30 gadu jubileju. Aglonas pagastā, meža ielokā, skaistā uzkalniņā, veroties debesīs un uz Aglonas - Šķeltovas lielceļu, atrodas balti - sudrabots krusts. Šis sudrabotais krusts drēgnajā, lietainajā, šim rudenim nepierasti aukstajā dienā pulcēja kristīgos cilvēkus ne tikai no Aglonas, bet arī no attālākiem novadiem - Viļakas, Ludzas. Uz krusta godināšanu bija ieradušies 5 prāvesti un priesteri - Daumants Abrickis, Andrejs Aglonietis, Guntars Skutels, Juris Skutels un Lauris Kārklis. Arī laicīgās varas pārstāvji: Preiļu novada deputāte Anita Brakovska no Vārkavas pagasta, Aglonas pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Rivars, kā arī bijušā Aglonas dekāntēva Onckuļa brāļa meita Monika. Ar skanīgām balsīm priecēja Aglonas bazilikas dziedātājas un Ludzas draudzes dziedātājas, kopā ar savu priesteri Juri Skuteli.

  Lasīt
 • Katra grāmata atrod lasītāju

  Mūsdienu pasaule ir kā bangojoša jūra, kurā aviācijas bāzeskuģu un kodolzemūdeņu kapteiņi turpina mūžīgu strīdu: kurš ir vissvarīgākais uz planētas un kurš būtu jāsoda vēl bargāk. Eiropas un Āzijas poligonos notiek liela mēroga militārās mācības. Arī pa manas mīļās, klusās Krāslavas ielām nesen maršēja NATO karavīri. Un dod Dievs, ka šādi marši ir tikai miermīlīgi!

  Lasīt
 • Sporta diena “Varavīksnes” skolā

  17. septembrī pēc pirmās mācību stundas visa “Varavīksnes” skola no 1. līdz 12. klasei sanāca pagalmā, lai sāktu sporta un veselības dienu. Viss sākās ar vingrojumiem, kas palīdzēja dalībniekiem iesildīties, lai vairs nepievērstu uzmanību ne pārāk patīkamajam laikam. Priekšā bija sporta sacensības katrai gaumei un vecumam. 10.-12. klašu skolēni palīdzēja sporta skolotājiem un aktīvākajiem vecākiem (Ilona un Eduards Bergi pasākumā pārstāvēja ne tikai klubu “Poseidon”, bet arī Skolas padomi, kurā viņi aktīvi darbojas vairāk nekā vienu gadu) vadīt sacensības drosmīgākajiem un veiklākajiem.

  Lasīt
 • Zāluks (Zaahlouk) - salāti no noslēpumainās Magribas

  Jau tūkstoš gadu Nocirsto galvu laukums vakaros pulcē publiku pilnīgi unikālai izklaidei: čūsku vārdotāji, zīlnieki, burvji. Noslēpumainā Magriba, Āfrikas ziemeļrietumu daļa, tāpat kā pirms tūkstoš gadiem, ir gatava pārsteigt un izklaidēt, dziedēt un paredzēt. Šeit var nobaudīt arī visgaršīgākos Marokas ēdienus: tadžinu, kebabu, zāluku. Par pēdējo parunāsim.

  Lasīt
 • Arī mūsu novadā prot strādāt!

  Rūpnīcas “Krāslavas piens” un novada zemnieku kopdarbs, un augsti sasniegumi patīkami pārsteidza novada piena ražotājus un iedzīvotājus kopumā, jo AS “Krāslavas piens” meistara Aināra Veceļa un kolēģu ražotais produkts “Skābkrējuma sviests” godalgots ar zelta medaļu Starptautiskajā pārtikas nozares izstādē “Rīga Food 2021”. Krāslaviešu veikumu vērtēja konkursā, kur ap 300 uzņēmumu no 15 valstīm prezentēja augstas kvalitātes pārtikas produktus, un “Krāslavas piens” kolektīvs augsto balvu saņēma pienu izstrādājumu kategorijā. Bet tieši zelta medaļu ieguva skābkrējuma sviests.

  Lasīt
 • Darbojoties kopā, īstenoja projektu

  Indra ir ciems, kurā notiek Ievārījuma svētki un tūristi ierodas Laimes muzejā. Vietējie iedzīvotāji saviem spēkiem labiekārto Rožu staciju, un jāatzīst, ka diezgan veiksmīgi. Galvenais ir ķerties pie lietas kopā.

  Lasīt
 • Pārsteigums dzimtajai pilsētai

  Pārmaiņas uz labo pusi vienmēr iepriecina. Tas pilnībā attiecas uz Persteņa ezeru pilsētā, kas ir kļuvis par krāslaviešu iecienītu atpūtas vietu. Agrā pavasarī šeit, piekrastes zonā, tika veikti labiekārtošanas darbi, kas ne tikai pievienoja estētiskus akcentus, bet arī ievērojami palielināja peldētāju komfortu. Tur, kur pirms gada kuploja ūdenszāļu biezokņi, tagad draiskojas mazuļi. Ģimenes ar bērniem bieži apmeklē šo piekrasti, kur vietas pietiek visiem. Jā, es arī pats kļuvu par ikvakara peldētāju, viss ceļš no mājām līdz ūdens svētlaimei - piecpadsmit minūtes!

  Lasīt
 • Vēl ir pulveris pulvernīcā sauss...

  Kopš seniem laikiem aušana tika praktizēta daudzās mājās. Šī prasme nodevās no paaudzes paaudzē. Tā kā sievietes vienmēr ir bijušas spēcīgāk saistītas ar mājām, aušana bija kļuvusi par daiļā dzimuma prasmi. Ir, protams, vīrieši, kuri prot aust, bet biežāk viņi nāk palīgā, kad salūzt stelles. Laika posmu, kad daudzi prata aust, aizvietoja laiks, kad šis amats kļuva par reti sastopamu. Tas notika vairāku iemeslu dēļ - lētāku produktu pieejamība, kas pārpludināja tirgu, kā arī sieviešu nodarbinātība algotā darbā. Tā rezultātā prasme aust ir kļuvusi ekskluzīva.

  Lasīt