1996. gada septembra sākumā visa pasaule ar sažņaugtu sirdi sekoja paziņojumiem par šī cilvēka veselības stāvokli. Visas pasaules ziņu aģentūras šīs ziņas ievietoja savu relīžu sākumā. Taču šī muzikanta, kurš žurnāla “Rouling Stone” uzticamākajā reitingā – 100 dižākie izpildītāji cilvēces vēsturē – ieņēma 86. vietu, dzīvība lēni, bet pārliecinoši dzisa… Vai par tādu slavu varēja sapņot mazs Īstharlemā, Ņujorkas nomalē, dzimušais puisēns? Puisēnam tika dots vārds Leseins Perišs Kruks, taču visa pasaule viņu pazīst kā Tupaku Šakuru vai vienkārši Tupaku…
Vecāki nomainīja dēlam vārdu gadu pēc viņa piedzimšanas. Viņi ticēja, ka cilvēka vārds ietekmē tā likteni. Dēlu nosauca par godu revolucionāram, kurš dzīvoja Dienvidamerikā XVIII gadsimtā, cīnījās par kontinenta pamatiedzīvotāju tiesībām, kā arī pret asinskāriem un mantkārīgiem spāņu kolonizatoriem. Šī revolucionāra vārds bija Tupaks Amaru Otrais…
Šakuru ģimenē praktiski visi bija aktīvi radikālā grupējuma “Melnās panteras” locekļi. Māte, tēvs, patēvs – visi paguva izciest sodu apcietinājumā par savu ne visai saskaņoto ar ASV likumiem darbību. Pats Tupaks no agras bērnības bija saistīts ar grupas “Melnā atbrīvošanas armija” dalībniekiem.
Turpinājums laikrakstā “Ezerzeme” nr. 46 (16.06.2017.)