Makaroni, nūdeles, radziņi, spageti - cēla miglainas izcelsmes saime

img


Visi zina makaronus, uz planētas nav nevienas valsts, kur kāds nebūtu dzirdējis par visdažādākajām makaronu šķirnēm, tās nemīlētu un neizdomātu vismaz vienu unikālu un neatkārtojamu mērci. Protams, uztura speciālisti bieži vien nav sajūsmā par visu makaronu saimi. Bet tas galvenokārt attiecas uz tiem produktiem, kurus gatavo no zemas kvalitātes miltiem, kas izgatavoti no “mīkstajiem” graudiem. Šādu produktu kaloriju saturs patiešām ir augsts, un garša varētu būt labāka. Šādu makaronu vienīgā priekšrocība ir cena, tie patiešām ir diezgan lēti. Šodien mēs runāsim tikai par šīs grupas labākajiem piemēriem, par senāko no ēdieniem, kas pasargā figūru un sniedz patiesu prieku!

Joprojām pastāv divas makaronu izcelsmes versijas, neviens neuzņemsies atspēkot vismaz vienu no tām. Abām ir tiesības dzīvot, jo neviena joprojām nav pierādīta. Itāļi ir pārliecināti, ka visu ir izdomājuši viņi. Jau senatnē romieši zināja mītu, ka nūdeļu pagatavošanas mašīnu izgudroja kalēju dievs Vulkāns. Tas nozīmē, ka makaroni bija dievu, kā arī turīgu mirstīgo cilvēku ēdiens. Arheologi ir atraduši ierīces plānas mīklas velmēšanai Grieķijas teritorijā, un makaronu daudzveidība mūsdienu Itālijā, bez šaubām, runā par labu “romiešu” versijai.[...]Andrejs JAKUBOVSKISAttēlā: Pildītu makaronu sacepums​.
 Raksta turpinājumu lasiet laikrakstā "Ezerzeme" Nr.29Elektroniski laikrakstu var pasūtīt piesakoties:  ezerzeme@ezerzeme.lv