“Sauleszaķēni” – profesiju pasaulē

img

Krāslavas pamatskolas 1.– 4. klašu rotaļu lauciņa “Sauleszaķēni 2019” dalībnieki 7. jūnijā Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros devās izzinošā vizītē uz “JuRita” mini zoodārzu Daugavpils novada Naujenes pagastā, lai uzzinātu, kādu profesiju pārstāvji tur var strādāt.

Bērni uzzināja, ka ik dienu par dzīvniekiem rūpējas divi cilvēki Juris un Rita, kuri pārstāv dažādas profesijas. Viņi ir gan dzīvnieku kopēji, gan arī veterinārārsti, sagādnieki, kuri piegādā dzīvniekiem barību, apkopēji, kas tīra viņu mājas, dārznieki, gidi, administratori un citi. Kopā ar skolotājiem Irēnu, Ināru, Galinu, Laimoni, Silvu un Jeļenu skolēni devās pastaigā, vēroja dzīvniekus, ielūkojās darbinieku un speciālistu ikdienas gaitās. Mini zoodārzā bija lieliska iespēja redzēt, iepazīt un pabarot dažādus dzīvniekus: alpakas, lamas, ķengurus, dambriežus, punduraitas, pundurkazas, ponijus, ēzeļus, zirgus, trušus un citus dzīvniekus. Skolēniem bija iespēja vērot, kā pastaigājas pundurvistiņa ar savu saimi, priecāties par krāšņo pāvu ģimeni. 
Uzdot neskaitāmus jautājumus par to - kur mācījušies, kāpēc izvēlējušies šādu nodarbi, kā jākopj, kā pareizi jābaro šie mīluļi. Lai arī saule šai dienā mūs stipri sildīja, nemaz negribējās doties prom no šīs mežu ieskautās vietas. Paldies Mini zoo saimniekiem - Jurim Šadurskim un Ritai Kočmarjovai, jo viņiem šī nodarbošanās nav bizness un pat ne hobijs – tas ir dzīvesveids. Paldies laipnajiem un atsaucīgajiem īpašniekiem par jauki pavadīto laiku! 13. jūnijā jaunie “Sauleszaķēni” mācījās darboties ar IT, jo tā ir nākotne, pat tagadne. Mēs veidojām refleksiju karjeras pasākumam “Uzņēmējdarbība Latvijā” ar īpašu programmu – Padlet. Padlet ir kā tāfele, bet tikai monitorā. Šeit var ievietot to, kas jums patīk – augšupielādēt videoklipu, ierakstīt interviju, uzspiest selfiju, uzrakstīt savu tekstu vai skatīties, kā jūsu tāfele atdzīvojas. Tiklīdz citi to pievienos, lapa tiks atjaunināta reālā laikā.  Bērni ātri iemācījās kā rīkoties jaunā vidē un ar prieku izpildīja Padlet tāfeli, apkopojot savas zināšanas par dažādas profesijas pārstāvjiem mini zoodārzā “JuRita”.Silva SKRIDE, Jeļena JAPIŅA, Krāslavas pamatskolas skolotāja